Výlet pro děti na Zámek Potštejn (9 - 15 let)

Termín: od 14. 5. do 29. 6. 2018

Délka programu: 100 až 120 minut (dle počtu dětí ve skupině)
Cena: 160 Kč/osobu. Pedagogický doprovod VSTUP A KÁVA zdarma!

Hraběnčiny nové šaty a Bubákov

Náš nový edukativně-zábavný program je připraven speciálně pro dětské publikum ve věku od 9 do 15 let. Prohlídka zámku i stezka v parku jsou hlavně zábavné a zaručujeme vám, že se pobaví jak děti, tak i jejich doprovod. Celý program je interaktivní, vše je třeba vyzkoušet a prozkoumat. Zkrátka, rázem se ocitnete ve skutečném barokním zámku s šlechtickými obyvateli a jejich výjimečným životem.

Zámek Potštejn hraběte Jana Antonína Harbuval Chamaré chystá velikou slávu, dnes večer se koná barokní ples, sjíždí se šlechta a panstvo ze širokého okolí. Služebnictvo běhá, uklízí, smýčí, vaří, peče, nakládá a špikuje. Komorná Dora Vám předvede, co všechno musí ještě dneska zvládnout. Paní hraběnka je churavá, leží v posteli, naříká a má veliké trápení. Střídají se u ní lékaři a ranhojiči z celé země a nikdo nemůže přijít na to, proč je tak pobledlá. Nepomáhá ani čerstvý vzduch, bylinná lázeň, obklady ani pouštění žilou. Že by ji snad vyléčily ty překrásné nové šaty, co jí pan hrabě na bál slíbil? Jenže pan hrabě Chamaré má starostí dost, je třeba velice brzy nalézti tajemný poklad ukrytý na místním hradě, neboť stavba nového panství novohradského již započala a bez řádné finanční injekce nebude ani nový zámek, ani hraběnčiny nové šaty. Jak to všechno dopadne? Přijeďte to zjistit! Celý program se skládá ze čtyř na sebe navazujících částí, hrané prohlídky zámku, Bubákova, prohlídky havětína a předání odměny. 

Hraná kostýmovaná prohlídka zámku (45 min.)

Děti v praxi uvidí komornou Doru připravovat zámeckou jídelnu na hostinu, Dorka vám  povypráví, co vše má na starosti. Ještě naklidit pánský pokoj, zlatý salónek i záhadnou středověkou místnost. Co tady dělá to živé prase? Kuchtíku, odnes ho! Dále vás čeká hraběnka v negližé, její koupel, demonstrace oblékání do korzetu, šatů a líčení. Navštívíte hraběnčinu šatnu plnou nádherných dobových rób, paruk a šperků. A co víc, společně si děti zatancují s hraběnkou a hrabětem ve skvostném mramorovém sále. Pan hrabě dětem zazpívá a zahraje, ukáže pánskou pracovnu a přiblíží dětem proces hledání pokladu na místním hradě. Má na to mapy, plány, přístroje, krumpáče, šťourátka a hledátka. Neméně bude děti zajímat dětský pokoj plný dobových hraček. A ty nové šaty?

Strašidelné sklepení BUBÁKOV

Zveme vás na strašidelnou cestu zámeckým sklepením, kde jsme pro Vás připravili příběh z potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav. Expozice je strašidelná a současně zábavná i poučná. Setkáte se například s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem nebo Karlem IV. či Janem Lucemburským. Rázem se ocitnete v jiném století. A záhadný poštejnský poklad? Určitě tu někde musí být!


Odměna pro každé dítě

Každý návštěvník si odnese jako dárek opravdivou minci z velikého pokladu se znakemzámku Potštejn. Jistě i nějakou sladkou dobrůtku. Zkrátka, máte se na co těšit!


Havětín a teráriec  (15 min.)

Nově vybudovaný teráriec plný hadů, gekonů, ještěrek, želviček, chameleonů, myší, ryb, žab, brouků i jiné havěti demonstruje dětem, jakou to faunu hrabě Chamaré nachytal při hledání bájného pokladu. Dvě místnosti plné akvárií 
a terárií uspokojí nejen paní učitelky přírodovědy. Uvidíte i  miláčka naší hraběnky, prasátko Žofinku.

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Svatby, školky, hotel:
mobil: +420 702 066 213
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Provoz, program:
mobil: +420 728 939 028
mobil: +420 731 764 380
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Hotel:
mobil: +420 702 188 769
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání

Rezervace ubytování

anotace todo