Velikonoce a řemeslný jarmark

Zámek Potštejn vás zve na osmé velikonoční oslavy, které se opět mohou pochlubit bohatým programem. Jarně vyzdobený zámek se návštěvníkům otevře v 10 hodin a velikonoční radovánky budou pokračovat až do 17 hodin. Děti mohou soutěžit, hrát si a tvořit, poznávat velikonoční zvyky a tradice, pobaví je velikonoční maskoti a živá zvířátka. Program pro děti začíná v 11 hodin, 13 hodin a 15 hodin, v případě zájmu i v 16:30 hodin.

Velikonoční oslavy budou probíhat za doprovodu několika velikonočních maskotů, kteří provedou děti soutěžním odpolednem. Malým i velkým návštěvníkům budou nabídnuty nejen týmové soutěžní disciplíny, ale i výtvarné dílny a hry. V minulých letech navštívilo velikonoční odpoledne přes 1200 návštěvníků a zájem o tuto akci každoročně stoupá. 

Zábavný program doplní tradiční prodejní jarmark s ukázkami řemesel, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet. Dozvíte se zajímavosti o velikonočních zvycích a tradicích, zjistíte, jak správně uplést pomlázku, načerpáte inspiraci pro malování kraslic, pletení košíků, budete si moci upéci tradiční jidáše, ochutnat čerstvé kozí i ovčí sýry, nakoupit jarní květinové aranžmá či si pořídit výrobky z patchworku. Letos vystaví své originální výrobky děti z potštejnské školy a školky. Přijďte se podívat!

„Pro rodiny s dětmi budeme mít otevřeno také zámecké sklepení Bubákov a přístupná bude rovněž expozice pro nejmenší Pohádkov. Odpoledne si můžete zpříjemnit procházkou v zámeckém parku či ochutnáním "něčeho dobrého" ve stylové zámecké cukrárně.

Těšíme se na vás 31. března 2018 za každého počasí v 10 hodin!

Vstupné:

  • dospělí - 80 Kč,
  • děti - 60 Kč.

Kontaktujte nás

Zámek Potštejn, Jarníkova 1
517 43 Potštejn

Provoz, program:
mobil: +420 728 939 028
mobil: +420 731 764 380
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Hotel: 
mobil: +420 702 188 769
e-mail: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Zámek Potštejn v médiích

Toulavá kamera 2009
Toulavá kamera 2011
Památkový inspektor na Zámku v Potštejně
iVysílání