4. dubna - Velikonoce a řemeslný jarmark

Zámek Potštejn Vás zve na šesté Velikonoční oslavy na zámku Potštejn, které se opět mohou pochlubit bohatým programem. Jarně vyzdobený zámek se návštěvníkům otevře ve 13 hodin a velikonoční radovánky budou pokračovat až do 17 hodin. Děti budou soutěžit, hrát si a tvořit, poznávat velikonoční zvyky a tradice, pobaví je velikonoční maskoti a živá zvířátka.

„Velikonoční oslavy budou probíhat za doprovodu několika velikonočních maskotů, kteří provedou děti soutěžním odpolednem. Malým i velkým návštěvníkům budou nabídnuty nejen týmové soutěžní disciplíny, ale i výtvarné dílny a hry. V minulých letech navštívilo velikonoční odpoledne přes 1200 návštěvníků a zájem o tuto akci každoročně stoupá. 

Zábavný program doplní tradiční prodejní jarmark s ukázkami řemesel, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet. Dozvíte se zajímavosti o velikonočních zvycích a tradicích, zjistíte, jak správně uplést pomlázku, načerpáte inspiraci pro malování kraslic, pletení košíků, budete si moci upéci tradiční jidáše, ochutnat čerstvé kozí i ovčí sýry, nakoupit jarní květinové aranžmá či zakoupit výrobky z patchworku. Letos vystaví své originální výrobky děti z potštejnské školy a školky, přijďte se podívat!

„Pro rodiny s dětmi budeme mít otevřeno také zámecké sklepení Bubákov a expozici pro nejmenší Pohádkov. Příjemné odpoledne je možné doplnit procházkou v zámeckém parku či je možnost ochutnat "něco dobrého" ve stylové zámecké cukrárně.

Těšíme se na Vás 4. dubna 2015 za každého počasí ve 13:00 hodin!